Херта победи Щутгарт с 3:2 в драматичен мач от 7 кръг на Бундеслигата. Столичният тим трябваше да обръща резултата в мача, а Саломон Калу вкара два гола за „Старата дама“.

Още в петата минута Мориц Лайтнер даде аванс на Щутгарт, когато от наказателното поле засече ниско центриране на Флориан Клайн. В 22-ата минута Саломон Калу изравни от дузпа, отсъдена за фаул на Карлос Круесо срещу Валентин Щокер.

В 64-ата минута Калу вкара втори гол и изведе домакините напред след самостоятелна акция. Авансът на Херта стана по-голям след попадението на Рой Беренс в 79-ата минута. Четири минути по-късно Сандро Вагнер си вкара автогол и даде надежди на Щутгарт, но швабите не стигнаха до изравнителен гол.

Херта - Щутгарт 3:2
0:1 Мориц Лайтнер (5), 1:1 Саломон Калу (22-дузпа), 2:1 Саломон Калу (64), 3:1 Рой Беренс (79), 3:2 Сандро Вагнер (83-автогол)

Борусия (Дортмунд) – Хамбургер
Баланс: 94 мача, 33 победи за Борусия (Дортмунд), 27 равенсва, 34 победи за Хамбургер
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Кьолн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 78 мача, 25 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 25 равенства, 28 победи за Кьолн
05.10.14
16:30 ч.
Волфсбург – Аугсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 6 мача, 1 победа за Волфсбург, 3 равенства, 2 победи за Аугсбург
05.10.14
18:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 16 мача, 7 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 4 равенсттва, 5 победи за Майнц

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.