Херта победи аутсайдера Айнтрахт в Брауншвайг с 2:0 в мач от 15-я кръг на Първа бундеслига. В 20-ата минута Рони асистира на Адриан Рамос за първото попадение. В 78-ата Сандро Вагнер нацели напречната греда, а Толга Чиерджи в 80-ата минута фиксира крайното 0:2 отново след подаване на Рони. Секунди по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Тимо Пертел бе изгонен с втори жълт картон.

Волфсбург грабна класическа победа с 3:0 при гостуването си на Фрайбург и измести Шалке 04 от петото място в класирането.
“Вълците” решиха рано-рано изхода от срещата. В 8-ата минута Арнолд откри, а в 11-ата Луис Густаво асистира на ветерана Ивица Олич за втория гол. Крайното 3:0 оформи Марсел Шафер в 90-ата минута.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
06.12.13
21:30 ч.
Нюрнберг – Майнц 1:1
1:0 Пер Нилсон (5), 1:1 Шинджи Оказаки (75)
07.12.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Шалке 04 2:1
0:1 Джеферсон Фарфан (17-дузпа), 1:1 Рафаел (24), 2:1 Макс Крузе (45+1)
07.12.13
16:30 ч.
Щутгарт – Хановер 4:2
1:0 Мартин Харник (13), 1:1 Артур Собиех (28), 1:2 Салиф Сане (31), 2:2 Ведад Ибишевич (33), 3:2 Ибрахима Траоре (51), 4:2 Константин Рауш (83),
07.12.13
16:30 ч.
Вердер – Байерн 0:7
0:1 Асани Лукимия (21-авт.), 0:2 Даниел ван Буйтен (27), 0:3 Франк Рибери (38), 0:4 Марио Манджукич (60), 0:5 Томас Мюлер (68), 0:6 Франк Рибери (82), 0:7 Марио Гьотце (90)