Хетафе се наложи с 4:3 над Севиля в мач от 34-ия кръг на Примера дивисион. Гостите на два пъти повеждаха в резултата, след като столичани първи откриха, но дузпа в 90-ата минута донесе победата на Хетафе. Поражението изхвърли Севиля от четворката, и изкачи домакините на седмо място във временното класиране.

Адриан Гонсалес изведе Хетафе напред в 17-ата минута, но два бързи гола в рамките на пет минути между 33-ата и 38-ата преобърнаха нещата в полза на Севиля. Точни за гостите бяха Луиш Фабиано и Фреди Кануте.

В 59-ата минута Педро Леон изравни за 2:2. Само две минути по-късно обаче Луиш Фабиано отново изведе Севиля напред – 3:2.

Ману де Морал за втори път в срещата изравни в 76-ата минута. В 85-ата минута Кануте получи втори жълт картон и бе изгонен, а арбитърът Клос Гомес даде дузпа за Хетафе в последните секунди от мача. Даниел Парехо реализира и остави трите точки на „Колизеум Алфонсо Перес”./БЛИЦ