В мач от 28-ия кръг на Ла Лига Хетафе и Валенсия завършиха 0:0. След спечелената точка "прилепите" заемат 9-ото място с 37 точки, а Хетафе е на 15-ата позиция с 28.

Сандро Рамирес от Хетафе  стреля към вратата на съперника в 9-ата минута, но топката профуча покрай левия страничен стълб. До почивката въпреки откритата игра и на двата тима голове не паднаха.

През втората част отново футболистите се захапаха по терена, но голове отново нямаше. В 71-ата минута Борха Майорал вкара топката в мрежата, но след преглед с ВАР се оказа, че той е играл с ръка и така домакините не успяха да се зарадват.

В крайна сметка резултатът остана непроменен - 0:0, а гостите нямаха нито един точен удар към вратата на Хетафе.