Севиля допусна изненадваща домакинска загуба с 1:2 от Хетафе в среща от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион. И двата гола за гостите отбеляза нападателят Роберто Солдадо. Той откри резултата в 12-ата минута след асистенция на Хайме Гавилан, а в 33-ата удвои преднината на Хетафе. Съавтор на това попадение стана Хуан Албин.

Домакините успяха да върнат едно от попаденията още в началото на второто полувреме. В 51-ата минута резервата Алваро Негредо намали на 1:2 от непосредствена близост след грешка в отбраната на Хетафе и асистенция на Хесус Навас. До края на мача обаче севилци направиха няколко пропуска пред вратата на гостите и не успяха да измъкнат поне едната точка на своя стадион "Рамон Санчес Писхуан"./БЛИЦ