Хетафе вкара два гола за четири минути чрез Алексис и Анхел Лафита и обърна Валядолид за успеха с 2:1 в мач от 12 кръг на Примера дивисион. С тази победа тимът от мадридското предградие се изкачи в първата половина на таблицата.

Оскар Гонсалес даде аванс на Валядолид точно преди почивката с шестия си гол за сезона, а Омар Рамос беше близо до удвояване през втората част, но ударът му се отби от гредата.

Хетафе стигна до обрат в последните 16 минути. Алексис изравни в 74-ата минута, когато на задната греда с глава засече центриране на Педро Леон. Малко след това Лафита с хубав удар прати топката покрай Дани Хименес.

Валенсия – Еспаньол 2:1
1:0 Джонатан Виера (16), 1:1 Самуеле Лонго (31), 2:1 Роберто Солдадо 90-дузпа)
17.11.12
21:00 ч.
Барселона – Сарагоса 3:1
1:0 Лионел Меси (16), 1:1 Монтаняс (23), 2:1 Алекс Сонг (28), 3:1 Лионел Меси (60)
17.11.12
23:00 ч.
Реал (Мадрид) – Атлетик (Билбао) 4:1
1:0 Ауртенече (12-авт.), 2:0 Серхио Рамос (30), 3:0 Карим Бензема (32), 3:1 Ибай Гомес (44), 4:1 Месут Йозил (56), 5:1 Сами Кедира (72)
Селта – Майорка 1:1
0:1 Томер Хемед (22), 1:1 Парк Чу Йънг (56)
18.11.12
18:50 ч.
Хетафе – Валядолид 2:1
0:1 Оскар Гонсалес (45), 1:1 Алексис (74), 2:1 Анхел Лафита (78)
18.11.12
20:45 ч.
Гранада – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 36 мача, 9 победи за Гранада, 8 равенства, 19 победи за Атлетико (Мадрид)
Реал Сосиедад – Райо Валекано (Филм +)
Баланс: 26 мача, 11 победи за Реал Сосиедад, 6 равенства, 9 победи за Райо Валекано

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК