Хетафе записа трети пореден домакински мач без победа. В среща от 13 кръг на Примера дивисион тимът на Луис Гарсия направи 1:1 с новака Елче.

Срещата беше белязана със скучна игра и грешки на двата отбора. Педро Леон даде аванс на домакините в 18-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

Ричмънд Боакие изравни в 61-ата минута, когато при центриране на Арон Нигес надскочи двама защитници и с глава прати топката във вратата да Хетафе.

Гранада - Малага 3:1
1:0 Юсеф Ал Араби (48), 1:1 Хуанми (54), 2:1 Юсеф Ал Араби (59), 3:1 Юсеф Ал Араби (77)
09.11.13
17:00 ч.
Реал (Мадрид) - Реал Сосиедад 5:1
1:0 Кристиано Роналдо (12), 2:0 Кристиано Роналдо (18), 3:0 Кристиано Роналдо (26-дузпа), 4:0 Сами Кедира (36), 4:1 Антоан Грисман (61), 5:0 Кристиано Роналдо (76)
09.11.13
19:00 ч.
Хетафе - Елче 1:1
1:0 Педро Леон (18), 1:1 Ричмънд Боакие (61)
Виляреал - Атлетико (Мадрид) (F+)
Баланс: 24 мача, 10 победи за Виляреал, 5 равенства, 9 победи за Атлетико (Мадрид)