Реал (Мадрид) разби с 4:1 Хетафе на "Сантяго Бернабеу" в мач от 5-ия кръг на Примера дивисион. Гостите изненадващо поведоха в резултата, след като още в 5-ата минута Анхел Лафита реализира за 0:1. По този начин обаче Хетафе подразни "белия балет", като Кристиано Роналдо и компания се развихриха, стигайки до очакваната победа. Португалецът се отчете с 2 гола, единия от дузпа, а другия в 3-ата минута на добавеното време, а по едно попадение реализираха Пепе и Иско.

С прибавените три точки Реал (Мадрид) събра 13 в актива си и заема 3-ото място. На върха с по 15 точки са Барселона и Атлетико (Мадрид). Хетафе пък остава с 4 точки.

Уелското ново попълнение на "белия балет" Гарет Бейл първоначално бе записан в стартовия състав, но в последния момент стана ясно, че той има проблем и на неговото място започва Иско.

Оказа се, че рекордната покупка на Реал (Мадрид) е получил травма по време на загрявката. Бейл се е оплакал от болки в четириглавия бедрен мускул на левия крак. Това даде шанс на Иско да действа в атаката на домакинте заедно с Анхел ди Мария, Кристиано Роналдо и Карим Бензема и младокът отново не разочарова с изявите си, като успя да се разпише във вратата на противника.

Мачът започна сензационно. Още в 5-ата минута футболистите на Хетафе смълчаха трибуните на "Сантяго Бернабеу". Анхел Лафита даде преднина на гостите, след като получи топката от Мику и наказа Диего Лопес - 0:1.

След получения ранен гол Кристиано Роналдо и компания бяха пълни господари на терена и логично стигнаха до успеха. Радостта на Хетафе не трая дълго. В 19-ата минута Пепе се разписа за 1:1. След центриране от фаул Роналдо отправи изстрел отблизо, вратарят Мигел Анхел Моя изби, но Пепе довкара топката в мрежата почти от голлинията, като обаче останаха съмнения за засада.

В 34-ата избраниците на Карло Анчелоти стигнаха до пълния обрат с гол от дузпа на Роналдо, отсъдена за игра с ръка на Мичел след изпълнение на фаул от португалската звезда - 2:1.

В 59-ата минута Иско получи пас от Кристиано и с брилянтен удар парира стража на гостите за 3:1. В последвалите минути Ронално и Карим Бензема опитаха удари, които обаче не намериха целта, а в 3-ата минута на добавеното време португалецът реализира второто си попадение в срещата за крайното 4:1.

Така Реал (Мадрид) се поздрави с нова изразителна победа през тази седмица, след като само преди дни разби с 6:1 Галатасарай в Шампионската лига.

Осасуна – Елче 2:1
1:0 Емилиано Арментерос (16), 2:0 Ориол Риера (48), 2:1 Еду Албакар (88-дузпа)
Алмерия – Леванте 2:2
1:0 Верза (45+3), 2:0 Сусо (51), 2:1 Ел Захар (55-дузпа), 2:2 Папа Диоп (60)
21.09.13
21:00 ч.
Райо Валекано – Барселона 0:4
0:1 Педро (33), 0:2 Педро (47), 0:3 Педро (72), 0:4 Сеск Фабрегас (80)
21.09.13
23:00 ч.
Валядолид – Атлетико (Мадрид) (Филм +)
Баланс: 80 мача, 19 победи за Валядолид, 14 равенства, 47 победи за Атлетико (Мадрид)

Реал (Мадрид) – Хетафе 4:1
0:1 Анхел Лафита (5), 1:1 Пепе (19), 2:1 Кристиано Роналдо (34-дузпа), 3:1 Иско (59), 4:1 Кристиано Роналдо (90+3)
Еспаньол – Атлетик (Билбао) (Филм +)
Баланс: 156 мача, 59 победи за Еспаньол, 30 равенства, 67 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.