Хетафе победи Кордоба с 2:1 като гост мач от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион. С този важен успех тимът на треньора Пабло Франко вече има 29 точки и се отдалечи от зоната на изпадащите. Домакините пък са твърдо последни във временното класиране с 18 точки и почти никакви шансове за спасение.

И трите попадения паднаха след почивката. В 77-ата резервата на домакините Флорин Андоне успя да се освободи от бранител на гостите и със силен диагонален удар откри резултата - 1:0. Хетафе нанесе удара си в заключителните секунди на срещата. В 87-ата минута Феде Вико от Кордоба си заби красив автогол за 1:1. Във 2-ата минута на добавеното време Хуан Родригес бе оставен непокрит при центриране от корнер и след премерен удар с глава потопи в скръб феновете по трибуните - 1:2.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 26 КРЪГ
06.03.15
21:45 ч.
Леванте - Ейбар 2:1
0:1 Саул Берхон (55), 1:1 Давид Барал (65), 2:1 Калу Уче (67)
07.03.15
17:00 ч.
Депортиво - Севиля 3:4
1:0 Ориол Риера (28), 1:1 Витоло (33), 1:2 Витоло (52), 1:3 Кевин Гамейро (65-дузпа), 2:3 Ориол Риера (72), 2:4 Сидней (83-автогол), 3:4 Лукас Перес (90+3)
Барселона - Райо Валекано 6:1
1:0 Луис Суарес (5), 2:0 Жерар Пике (49), 3:0 Лионел Меси (56 дузпа), 4:0 Лионел меси (63), 5:0 Лионел Меси (68), 5:1 Алберто Буено (81 дузпа), 6:1 Луис Суарес (90+1)
Виляреал - Селта 4:1
1:0 Джовани дос Сантос (41), 2:0  Матео Пабло Мусачио (45), 2:1  Аугусто Фернандес (50), 3:1 Лусиано Дарио Вието (73), 4:1 Жерар Морено (84)