Херта излезе на трето място в класирането на Бундеслигата, след като в мач от 10 кръг записа домакински успех с 3:0 над Борусия (Мьонхенгладбах). Хеттрик за „Старата дама“ реализира Саломон Калу.

31-годишният нападател от Кот д'Ивоар откри резултата в 18-ата минута, когато с глава засече центриране отдясно на Мичел Вайзер. Четвърт час по-късно Калу удвои аванса на домакините.

Шест минути преди почивката берлинчани бяха улеснени от отстраняването от игра на Кристоф Крамер, който получи втори жълт картон.

В 84-ата минута Саломон Калу оформи своя хеттрик, след като беше изведен сам срещу Ян Зомер от пас на Мичер Вайзер.

Така Херта спечели и петото си домакинство от началото на сезона. Тимът на Пал Дардай събра 20 точки и излезе временно на трето място, на точка зад РазенБалшпорт (Лайпциг) и на три зад Байерн.

Борусия (Мьонхенгладбах) записа пети пореден мач без победа в Бундеслигата и заема 11-о място в класирането на Бундеслигата с 12 точки.