Уругвайският нападател Единсон Кавани вкара хеттрик за победата на Наполи с 4:1 над Рома в мач от 19 кръг на италианската Серия “А”.

Домакините взеха бърз аванс в резултата, след като Кавани откри в 4-ата минута. Второто попадение в мача падна в началото на втората част. Отново Кавани беше точен.

20 минути преди края уругваецът оформи своя хеттрик. Само минута преди това Рома имаше възможност да вкара гол, но Морган де Санктис парира два последователни удара, а при третия опит Майкъл Брадли би в аут.

“Вълците” стигнаха до своето попадение в 72-ата минута чрез Пабло Освалво. Две минути след това гостите останаха с човек по-малко, след като Миралем Пянич получи втори жълт картон. Кристиан Маджо оформи победата на неаполитанците в добавеното време.

Успехът изкачи Наполи на трето място в класирането с 37 точки, на две зад втория Лацио. Лидер е Ювентус с 44. Рома заема шеста позиция с 32 точки.

Лацио – Каляри 2:1
0:1 Марко оСау (62), 1:1 Абдулай Конко (79), 2:1 Антонио Кандрева (86-дузпа)
06.01.13
13:30 ч.
Удинезе – Интер 3:0
1:0 Антонио ди Натале (63), 2:0 Луис Фернандо Муриел (75), 3:0 Антонио ди Натале
Фиорентина – Пескара 0:2
0:1 Джонатас (57), 0:2 Мерван Челик (90+1)
06.01.13
16:00 ч.
Дженоа – Болоня 2:0
1:0 Марко Бориело (58), 2:0 Марко Бориело (73)
06.01.13
16:00 ч.
Ювентус – Сампдория 1:2
1:0 Себастиан Джовинко (24-дузпа), 1:1 Мауро Икарди (54), 1:2 Мауро Икарди (69)
06.01.13
16:00 ч.
Милан – Сиена 2:1
1:0 Боян Къркич (67), 2:0 Джампаоло Пацини (80-дузпа), 2:1 Микеле Паолучи (87)
06.01.13
16:00 ч.
Парма – Палермо 2:1
1:0 Ишак Белфодил (62), 1:1 Игор Будан (85), 2:1 Амаури (90+2)
06.01.13
21:45 ч.
Наполи – Рома 4:1
1:0 Единсон Кавани (4), 2:0 Единсон Кавани (48), 3:0 Единсон Кавани (70), 3:1 Пабло Освалдо (72), 4:1 Кристиан Маджо (90+3)