Николай Димитров и съотборниците му от Урал спечелиха трудно срещу гостуващия аутсайдер Том (Томск) с минималното 1:0 в среща от 23-ия кръг на руската Премиер лига.

Румънецът Ерик Бикфалви (40) реализира победния гол за домакините след пас на Владимир Илин. През второто полувреме сериозни пропуски пред вратата на Том направиха Бикфалви, Илин, Чисамба Лунгу и резервата Едгар Манучарян.

Така Урал записа четвърти пореден успех и се отдалечи от опасната зона. Воденият от бившия треньора на Славия Александър Тарханов тим е на десето място в класирането с 29 точки, измествайки Рубин, който е с точка по-малко. Именно тимът от Казан ще е съперник на Урал във финала за Купата на Русия в началото на май. Том е твърдо последен с едва 13 точки в актива си.