Последният в турската Суперлига Касъмпаша, в чийто редици са бившите играчи на "Левски" Николай Димитров - Хичо и Георги Сърмов, падна очаквано като гост на един от фаворитите за титлата Трабзонспор с 0:1.

Мачът се игра на в град Измит заради наложено наказание на Трабзонспор от лишаване от домакинство. Димитров и Сърмов започнаха като титуляри за Касъмпаша. Сърмов записа цял мач и в 80-ата минута получи жълт картон, докато Хичо бе заменен в 75-ата минута.

Единственото попадение за Трабзонспор вкара Жажа Коельо в 22-ата минута. След победата си Трабзонспор се изкачи на първо място във временното класиране с актив от 57 точки. Касъмпаша пък твърдо остана на дъното в подреждането с едва 14 точки. /БЛИЦ