Бившият нападател на “Левски” Николай Димитров е с основен принос за класирането на Касъмпаша в турската Суперлига. Отборът победи като гост Аданаспор с 3:2 след продължения във финален бараж. Другият българин Георги Сърмов също игра цял мач за Касъмпаша, който отново ще мери сили с грандовете в страната от есента.

Аданаспор остана с 10 души в 22-ата минута заради червен картон за Барут. Касъмпаша откри резултата в 37-ата минута чрез Гюлец. В 68-ата минута Аданаспор изравни след гол на Огюз Кобя за 1:1. Само 4 минути по-късно обаче Хичо отново изведе Касъмпаша напред, за да се стигне до инфарктния завършек на редовните 90 минути, когато в даденото от съдията 4-минутно добавено време Адана отново стигна до изравняване с попадение на Етаме.

В продълженията Касъмпаша също остана с 10 човека след червен картон за Йогурту в 102-ата минута. Въпреки това 3 минути преди края на срещата тимът стигна до нов гол, дело на Карадаш, с който окончателно си осигури и влизането в елита./БЛИЦ