Урал победи с 2:1 шампиона на Русия Локомотив (Москва) в среща от 15-ия кръг на Премиер лигата. Цял мач за гостите записа българският национал Николай Димитров, а тимът му стигна до успеха след обрат.

Локомотив откри резултата в 27-ата минута, когато Фьодор Смолов вкара с диагонален удар за 1:0.

Урал реагира бързо и в 31-ата минута след центриране отляво, топката премина през няколко играчи, за да се озове в краката на Денис Кулаков, който без много да се бави я изстреля към вратата и бе точен за 1:1.

В 51-ата минута гостите стигнаха до пълния обрат. Юрий Бавин бе препънат в наказателното поле за дузпа, а Отман ел Кабир хладнокръвно отбеляза наказателния удар за 1:2.

Това бе трета поредна победа за Урал и така те се изкачиха до 6-ото място с 22 точки. Локо (Москва) пък остава на 4-ото място с 25 пункта.