Холандският специалист Гуус Хидинк дебютира със загуба начело на амбициозния руски тим Анжи (Махачкала), който отстъпи на Шахтьор (Донецк) с 1:3 в контрола, играна в турския курорт Анталия.

Украинският гранд поведе още в 12-ата минута с гол на Мхитарян, а четвърт час по-късно Луис Адриано удвои – 0:2. След почивката в 47-ата минута бразилецът Луис Адриано вкара втория си гол в мача, за да направи преднината на Шахтьор класическа – 0:3. Почетното попадение за Анжи вкара Юрий Жирков в 55-ата минута.

До края на мача нови голове не паднаха и така тимът от Махачкала загуби само 2 дни след назначението на Хидинк, който е бивш селекционер на националните отбори на Холандия, Южна Корея, Австралия, Русия и Турция.