Лестър и Манчестър Юнайтед завършиха 2:2 в зрелищен мач, който беше първи на Боксинг дей. Така „лисиците“ спряха победната серия от 10 успеха на „червените дяволи“ като гости.

Юнайтед на два пъти повеждаше, но в крайна сметка двата отбора си поделиха по една точка.

В 23-ата минута Маркус Рашфорд бе изведен по чудесен начин от Бруно Фернандеш и прати топката във вратата за 0:1. С този гол "червените дяволи" за първи път от началото на сезона поведоха при гостуване в шампионатен мач.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 31-ата минута  Бруно Фернандеш загуби топката, Мадисън я подаде на Барнс, който с приказен удар от дъгата на наказателното поле изравни резултата.

В 75-ата минута на терена се появи Едисон Кавани, който замени Марсиал. След четири минути уругваецът изведе отлично Бруно Фернандеш, а португалецът направи резултата 1:2.

Пет минути преди края обаче Джейми Марди изравни и оформи крайното 2:2.

Двата отбора запазиха позициите си на втори и трети в класирането преди изиграването на другите двубои.

ЛЕСТЪР - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:2
0:1 Рашфорд (23), 1:1 Барнс (31), 1:2 Фернандеш (79), 2:2 Варди (85)