Хъл Сити се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като отстрани Съндърланд с 3:0. Домакините реализираха трите попадения в рамките само на десетина минути.

Възпитаниците на Стив Брус успяха да преодолеят финалиста за Купата на Лигата, след като почти през цялото време демонстрираха по-уверена игра.

В 34-ата минута вратарят на "черните котки" Устари спаси дузпа, а малко след това аржентинецът се намеси добре и след изстрел на Росениър. "Тигрите" все пак успяха да отбележат в 68-ата минута, когато след изпълнение на корнер Къртис Дейвис надскочи Джон О`Шей и откри резултата с глава.

В следващите минути халфът на Съндърланд Лий Кетърмол се отличи с две брутални грешки, които позволиха на Мейлър и Фрайът да направят 3:0 и да класират тима си за полуфиналите, където място вече намериха Арсенал и Шефилд Юнайтед.