Хъл Сити излъга Дарби Каунти с 2:1 като гост в мач от 23-ия кръг на английската Чемпиъншип. С този успех “тигрите” се изравниха по точки с Кардиф на върха на временното класиране - 44. Словенецът Роберт Корен откри за гостите в 25-ата минута, но младокът Майкъл Джейкъбс изравни. След почивката “овните” отпаднаха физически пред по-класния съперник и след грешка в защита допуснаха и втори гол. Вкара го 34-годишният сенегалец Абдулайе Файе в 50-ата минута.

В друг мач от снощи Уулвърхемптън също като гост би Блекпул с 2:1. И двете попадения за “вълците” заби звездата им Силван Еъйбънс-Блейк (7,72-д.). Почетно за домакините вкара Алекс Баптист в 89-ата минута.

Днес, от 17,00 часа са останалите срещи от кръга: Питърбро – Болтън, Лийдс – Мидълзбро, Ипсуич – Бристъл Сити, Милуол – Барнзли, Уотфорд – Нотингам, Шефилд У – Чарлтън, Лестър – Кардиф, Блекбърн – Брайтън, Бирмингам – Бърнли и Кристъл Палас – Хъдърсфийлд.