Гол на Ян Венегор оф Хеселинк донесе на Хъл Сити победата с 2:1 над Сток Сити след обрат в мач от 12 кръг на Висшата лига.

Гостите поведоха в 21-ата минута Матю Етерингтън с удар извън наказателното поле.

Сей Олофинджана изравни в 62-ата минута, след като се освободи от пазача си и с удар от границата на наказателното поле. Венегор оф Хеселинк донесе победата с попадението си добавеното време, след като бе точен при добавката на удар на Джими Булард, който бе отразен от вратаря Томас Сьоренсен.

Попадението на холандеца временно не само донесе победата на тима, но измъкна Хъл Сити над зоната на изпадащите и намали  напрежението върху заплашения от уволнение мениджър Фил Браун./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
От 8 ноември, неделя
Хъл Сити - Сток Сити 2:1
0:1 Етерингтън (21), 1:1 Олофинджана (62), 2:1 Венегор оф Хеселинк (90+1)

От 7 ноември, събота
Астън Вила – Болтън   5:1
1:0 Йънг (5), 2:0 Агбонлахор (43), 2:1 Елмандър (45), 3:1 Джон Карю (53), 4:1 Джеймс Милнър (72), 5:1 Куеяр (76)

Блекбърн – Портсмут 3:1
0:1 О`Хара (15), 1:1 Робъртс (53), 2:1 Нелсен (73), 3:1 Робъртс (86)

Манчестър Сити – Бърнли 3:3

0:1 Аликсандър (19-д), 0:2 Флетчър (32), 1:2 Шон Райт Филипс (43), 2:2 Коло Туре (55), 3:2 Белами (58), 3:3 МакДоналд (87)

Тотнъм – Съндърланд 2:0
1:0 Роби Кийн (12), 2:0 Хъдълстоун (68)

Уулвърхемптън - Арсенал 1:4
0:1 Зубар (28-автогол), 0:2 Крейдък (36-автогол), 0:3 Фабрегас (45+1), 0:4 Аршавин (66), 1:4 Крейдък (89)

18:00 часа Челси - Манчестър Юнайтед
Баланс: 134 мача, 37 победи за Челси, 41 равенства, 56 победи за Манчестър Юнайтед