Хъл Сити се завърна във Висшата лига, след като в мач от последния 46 кръг на редовния сезон на Чемпиъншип направи 2:2 като домакин на Кардиф.

„Тигрите”, водено от Стив Брус, се оказваха догонващи в резултата след попадението на Фрейзър Кемпбъл в 49-ата минута, но девет минути по-късно Ник Прошвиц изравни.

Пол Макшейн даде аванс на Хъл Сити в 63-ата минута, но в последната минута Ники Мейнард изравни от дузпа. Прошвиц пропусна дузпа за домакините, а гостите завършиха с човек по-малко – Андрю Тейлър получи втори жълт картон.

Равенството позволи на Хъл Сити да завърши на второ място в Чемпиъншип, на 8 точки зад Кардиф, но на две пред Уотфорд, който загуби с 1:2 като домакин на Лийдс.

Питърбро и Уулвърхемптън последваха вече изпадналия Бристъл Сити и през следващия сезон ще играят в Лига 1. Уотфорд, Брайтън, Кристъл Палас и Лестър ще играят плейофи, за да определят третия новак във Висшата лига.