Олимпик (Лион) спечели с 2:1 при визитата си на Гинган и последен се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Франция.

„Хлапетата“ поведоха в началото с гол на Миса Дембеле (7) след центриране на Марсело.

До края на полувремето Лион имаше много чисти възможности да увеличи аванса си, а попадение на Набил Фекир беше отменено заради засада точно преди почивката.

Малко след началото на втората част Ферлан Менди се включи в атака отляво и центрира в наказателното поле, а Максуел Корне (49) удвои аванса на гостите.

Гинган върна интригата в края с гол на Александър Менди (88) след пас на Маркъс Коко, но нямаше време за изравнително попадение.

На 1/4-финалите Лион ще се изправи срещу Каен, а другите двойки са Рен - Орлеан, ПСЖ - Дижон и Витре - Нант. Всички срещи са на 26 февруари (вторник) от 22:00 българско време.