Олимпик (Марсилия) няма да участва в европейските клубни турнири през следващия сезон, след като загуби всички шансове да спечели квота за тях. Марсилци паднаха категорично у дома от Олимпик (Лион) с 0:3 в дербито на 36-ия кръг във френската Лига 1.

Максуел Корне (24, 86) и Муса Дембеле (84) бяха точки за „хлапетата“, а марсилци завъшиха мача в намален състав, след като в 67-ата минута Дуйе Калета-Цар бе изгонен с директен червен картон.

След тази победа "хлапетата" събраха 66 точки на третата позиция и им трябват още само две, за да си подпечатат мястото в Шампионската лига. Марсилия е с 55 точки и е на седем от четвъртата позиция, която дава право на участие в Лига Европа, а до края на сезона остават два кръга.