нит надви у дома Уфа с минималното 1:0 в среща от четвъртия кръг на руската Премиер лига. Това бе четвърти пореден успех за тима от Санкт Петербург.

Единственото и победно попадение за водения от португакеца Андре Вияп-Боаш тим реализира бразилският национал Хълк, който се разписа в 31-ата минута от дузпа.

След спечелените три точки Зенит има пълен актив от 12 пункта и продължава да е лидер във временното класиране. Уфа е на 11-а позиция с 3 точки.

По-рано днес в друга среща от кръга Урал загуби у дома от Торпедо (Москва) с 0:2 и остава без успех от началото на сезона само с 1 точка в актива си. Гостите от Москва пък вече имат 4 точки след първата си победа и заемат осма позиция.

В неделя

12:30 часа: ЦСКА (Москва) – Спартак (Москва)
15:00 часа: Арсенал Тула – Динамо (Москва)
17:30 часа: Рубин (Казан) – Локомотив (Москва)
20;00 часа: Ростов – Краснодар

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит – 12 точки, 2.ЦСКА (Москва) – 9, 3.Локомотив (Москва) – 7, 4.Динамо (Москва) – 6, 5.Спартак (Москва) – 6 и др.