Шампионът на Русия Зенит записа трудна победа с 1:0 над опашкаря Мордовия в мач от 21 кръг на Премиер лигата.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Хълк в 55-ата минута. Кержаков проби в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, вратарят Юрченко изби, но топката попадна в бразилеца, който се разписа при добавката.

Със суха мрежа за Зенит дебютира 19-годишният вратар Егор Бабурин, който в 11-ата минута замени контузения Юрий Жевнов. Успехът доближи тима от Санкт Петербург на една точка от втория в класирането на Анжи.

Въпреки загубата Мордовия показва израстване под ръководството на новия треньор Доринел Мунтяну, като в предишния кръг беше записана победа с 2:0 над Анжи. Тимът от Саранск е 15-и с 12 точки, на пет точки от 14-ия Криля советов.

Зенит - Мордовия 1:0

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (МОСКВА) 49, 2.Анжи 42, 3.Зенит 41, 4.Спартак (Москва) 36, 5.Кубан 36 и др.