Хофенхайм спря победния рейд на Борусия (Дортмунд) в Първа Бундеслига. Тимът на домакините, който е на 15-о място във временното класиране, измъкна 1:1 от лидера в мач от 6-ия кръг. От началото на сезона момчетата на треньора Томас Тухел нямаха загубе точка - 5-0-0.

Гостите доминираха изцяло на терена, но нападателите им се скъсаха до пропускат от чисти позиции. Хофе рядко поглеждаше напред от собствената си половина, но успя да повече при една от малкото си свестни контраатаки. Себастиан Руди се разписа за 1:0 в 42-ата минута.

Малко след почивката Варгас нацели гредата над Борусия. Това вече беше прекалено за търпението на гостите. В 55-ата минута Матс Хумелс подаде на Кастро, който свали с гърди за Пиер-Емерик Обамеянг и габонецът изравни, разписвайки се в шести пореден кръг.

До края на мача "жълто-черните" имаха осезаемо предимство, но не успяха да сътворят пълен обрат. Така беше сложен край на серията на Борусия от 11 поредни победи във всички турнири този сезон.

Хофенхайм: Бауман, Бичакчич, Зюле, Толян, Кадерабек, Швеглер, Руди (78 - Цубер), Полански (64 - Щробъл), Шмид, Варгас (89 - Курани), Фоланд

Борусия (Дортмунд): Бюрки, Сократис, Хумелс, Гинтер, Шмелцер, Кастро (76 - Рамос), Вайгъл, Кагава, Хофман (46 - Мхитарян), Ройс (54 -Гюндоган), Обамеянг

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 6 КРЪГ
22.09.15
21:00 ч.
Байерн – Волфсбург 5:1
0:1 Даниел Калигури (26), 1:1 Роберт Левадовски (51), 2:1 Роберт Левадовски (52), 3:1 Роберт Левадовски (55), 4:1 Роберт Левадовски (57), 5:1  Роберт Левадовски (60)
22.09.15
21:00 ч.
Херта – Кьолн 2:0
1:0 Ведад Ибишевич (43), 2:0 Ведад Ибишевич (90)

Дармщад – Вердер 2:1
0:1 Арън Йохансон (19), 1:1 Сандро Вагнер (31-дузпа), 2:1 Сандро Вагнер (84)
23.09.15
21:00 ч.
Шалке 04 – Айнтрахт (Франкфурт) 2:0
1:0 Жоел Матип (12), 2:0 Лерой Сане (90)
1:0 Фабиан Джонсън (5), 2:0 Гранит Джака (17),
3:0 Ларс Щиндл (19), 4:0 Махмуд Дахуд (21), 4:1 Паул Верхаег (52-дузпа), 4:2 Паул Верхаег (75 - дузпа)

23.09.15
21:00 ч.
Хановер – Щутгарт 1:3
1:0 Кенан Караман (14), 1:1 Кристиян Гентнер (16), 1:2 Тимо Вернер (18), 1:3 Александру Максим (90)