Хофенхайм и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха 2:2 в първия мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Гостите могат да съжаляват повече за изпуснатите две точки, тъй като водеха в резултата с 2:0 двайсетина минути преди края, а изравнителното попадение на Хофенхайм падна в предпоследната минута.

Борусия откри резултата в 31-ата минута с гол от дузпа на Филип Даемс. В 52-ата минута Роберто Колаути вкара втори гол за гостите след асистенция на Бобадила и ги доближи до победата.

В 69-ата минута Ведад Ибишевич намали резултата на 1:2 след подаване на Едуардо. Именно Едуардо спаси Хофенхайм от поражение в 89-ата минута, когато не сгреши от бялата точка и реализира дузпа, отсъдена в полза на домакините.

Двата отбора са един до друг в класирането - Хофенхайм е 9-и с 29 точки, а Борусия заема 10-а позиция, също с 29 точки./БЛИЦ