Втородивизионниете Енерги Котбус и Дуисбург сътвориха сензациите в 1/4-финалите от турнира за Купата на Германия, след като елиминира два тима от Бундеслигата.

Енерги Котбус надви на своя „Стадион на приятелството” с минималното 1:0 тима на Хофенхайм и го изхвърли от надпреварата. Единственото и победно попадение за тима от Източна Германия вкара китаецът Шао в 84-ата минута след асистенция на Раймеринк.

Дуисбург пък отстрани от надпреварата тима на К’лаутерн след победа с 2:0. В групата на гостите за пореден път не попадна българският национал Илиян Мицански. Победата на „зебрите” бе изкована след голове на Бранимир Баич в 36-ата минута и Горан Сукало с глава от 5 метра в 56-ата минута.

Вчера Шалке 04 отстрани трудно Нюрнберг след успех с 3:2 след продължения (2:2 в редовното време), като победното попадение падна в 120-ата минута, а негов автор бе 17-годишният юноша Дрекслер. /БЛИЦ