Байер (Леверкузен) спечели първия си мач по ръководството на Саша Левандовски. В мач от 30 кръг на Бундеслигата “аспирините” се наложиха с 271 над Херта и се върнаха в местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Голмайсторът на Леверкузен Щефан Кислинг ознаменува своя мач № 250 в Бундеслигата с гол още в 40-ата секунда, а младокът Юлиан Бранд удвои в 24-та минута. Сандро Вагнер реализира почетното попадение за берлинчани в 38-ата минута.

Успехът на Байер (Леверкузен) беше един добър подарък за 54-ия рожден ден на спортния директор Руди Фьолер, а Херта няма победа в Бундеслигата вече осем поредни мача.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 30 КРЪГ
21:30 часа
11.04.2014
Шалке 04 - Айнтрахт (Франкфурт) 2:0
1:0 Макс Майер (59), 2:0 Джеферсън Фарфан (91)
16:30 часа
12.04.2014
Майнц - Вердер 3:0
1:0 Нилс Петерсен (5-автогол), 2:0 Кристоф Мориц (16), 3:0 Юнус Мали (39)
16:30 часа
12.04.2014
Волфсбург - Нюрнберг 4:1
0:1 Маркус Фойлнер (8), 1:1 Ивица Олич (19), 2:1 Иван Перишич (21), 3:1 Жуниор Маланда (70), 4:1 Иван Перешич (83)
16:30 часа