Борусия (Дортмунд) надигра с 3:1 на своя стадион “Сигнал Идуна Парк” Майнц в среща от 8-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Така “жълто-черните” на Марко Розе временно се изкачиха на върха в класирането на германското първенство, събирайки 18 точки след шестата си шампионатна победа за сезона.

Утре Байерн (Мюнхен) гостува на Байер (Леверкузен) в мача на кръга, като и двата тима имат възможност при победа да изместят от първото място дортмундци. Майнц пък е 10-и с 10 точки, като претърпя трето поредно поражение в първенството.

Два гола отбеляза за Борусия днес норвежката звезда Ерлинг Холанд. Той бе точен от дузпа в 54-ата минута за 2:0, а в четвъртата минута на добавеното време оформи крайния резултат. Марко Ройс (‘3) бе автор на първото попадение, а резервата Йонатан Букхарт вкара гола за гостите в 87-ата минута.