Манчестър Сити победи като гост с 3:1 Уест Хям в мач от третия кръг на Висшата лига. С хеттрик за успеха на шампионите се отчете Ерлинг Холанд, а почетното попадение за "чуковете" беше автогол на Рубен Диаш.

Срещата започна по най-добрия начин за "гражданите", които поведоха още в 10-ата минута с гол на Холанд. 9 минути по-късно обаче Диаш вкара топката в собствената си мрежа за 1:1.

Точно половин час след началото на двубоя Холанд с безпощаден шут от наказателното поле матира вратаря на Уест Хям, давайки нова преднина за гостите от Манчестър.

В 86-ата минута норвежкия голаджия оформи и своя хеттрик след асистенция на Матеуш Нунеш.

До края нови голове не паднаха и по този начин Манчестър Сити записа третата си победа от три мача от началото на сезона в Англия. Загубата за Уест Хям пък е втора след старта на първенството.