Милан и Сампдория завършиха 1:1 в последния мач от 30-ия кръг на италианската Серия „А”. Роберто Сориано (58) изведе „моряците” от Генуа напред в резултата след пас на Самуел Ето’о, но холандецът Найджъл де Йонг (74) спаси „росонерите” след акробатично отиграване от близка дистанция и рикошет в тялото на Алфред Дънкан. Милан е без поражение вече в шест поредни домакинства за първенство - 3 победи и 3 равенства.

В 15-ата минута Марко ван Хинкел се опита да затрудни стража на гостите Емилиано Вивиано, който изби в корнер, а след това спаси и опасен удари с глава на Матия Дестро в 31-ата минута. Шест минути по-късно някои от прожекторите и електарното табло на стадион „Джузепе Меаца” в спортния комплекс „Сан Сиро” изгаснаха и срещата бе прекъсната за минута.

След почивката в 53-ата минута Едер стреля от фаул, но вратарят на домакините Диего Лопес изби в ъглов удар. Пет минути по-късно камерунският ветеран в състава на гостите Самуел Ето’о изведе перфектно Роберто Сориано, който преодоля Диего Лопес за 0:1.

Сусо замени Черчи в 62-ата минута и дебютира в Серия "А" с екипа на Милан, който се опита да упражни натиск. Усилията на „росонерите” дадоха резултат четвърт час преди края на редовното време.

В 74-ата минута Мексес стреля с глава след корнер, но Дънкан изби от голлинията в нов ъглов удар. След повторното изпълнение от ъгловото флагче топката попадна в Найджъл де Йонг, който със странична ножица стреля, а топката рикошира в Дънкан, който при опита си да предотврати гол игра последен с топката, след което тя влетя във вратата за 1:1. Първоначално попадението бе записано като автогол, но тъй като топката бе насочена в очертанията на вратата още при удара на Де Йонг, голът остана на негова сметка. Малко след това Сусо бе близо до своя първи гол, но след отлино изпълнение с левия крак гредата спаси Вивиано.

До края на мача домакините опитаха да направят и пълен обрат, но не съумяха отново да преодолеят отбраната на „моряците” и вратаря им Емилиано Вивиано.

След равенството Милан излезе на осмо място с 42 точки и е на 7 от петата позиция, даваща право на участие в Лига Европа. Сампдория засега е на шесто място с 49 точки, колкото има и петият Фиорентина, който обаче е с по-добра голова разлика.

Милан – Сампдория
1:1
0:1 Роберто Сориано (58), 1:1 Найджъл де Йонг (74)
ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 30 КРЪГ
11.04.15
19:00 ч.
Дженоа – Каляри 2:0
1:0 Мбайе Нианг (52), 2:0 Яго Фалке (58)
Верона – Интер 0:3
0:1 Мауро Икарди (11), 0:2 Родриго Паласио (48), 0:3 Вангелис Морас (90+2-автогол)
Аталанта – Сасуоло 2:1
1:0 Герман Денис (42), 1:1 Доменико Берарди (59), 2:1 Герман Денис (63-дузпа)
12.04.15
16:00 ч.
Лацио – Емполи 4:0
1:0 Стефано Маури (4), 2:0 Мирослав Клозе (31), 3:0 Антонио Кандрева (44), 4:0 Фелипе Андерсон (53)
12.04.15
16:00 ч.
Наполи – Фиорентина 3:0
1:0 Дрийс Мертенс (23), 2:0 Марек Хамшик (71), 3:0 Хосе Кайехон (89)
12.04.15
16:00 ч.
Торино – Рома 1:1
0:1 Алесандро Флоренци (57-дузпа), 1:1 Макси Лопес (64)
12.04.15
19:30 ч.
Удинезе – Палермо 1:3
0:1 Лазаар (15), 0:2 Ригони (21), 0:3 Ивайло Чочев (66), 1:3 Антонио ди Натале (81)