Милан би Шалке с 1:0 като гост в приятелски мач. На пълния "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен двата тима показаха приятен футбол с оглед началния етап на своята подготовка. Преди почивката Милан доминираше на терена, но пропуски направиха Ел Шаарави, Емануелсон и Робиньо, както и Луис Холтби за Шалке.

"Росонерите" стигнаха до победата с попадение на Урби Емануелсон в 64-ата минута. Холандецът направи страхотно двойно с Робиньо, нахлу в наказателното поле, финтира вратаря и от малък ъгъл вкара топката в мрежата. Четири минути по-късно Клаас Ян Хунтелаар (бивш играч на Милан) пропусна страхотен шанс да възстанови равенството, като от близо не успя да порази вратата с глава.

ШАЛКЕ:  Хилдебранд, Учида, Матип, Метцелдер, Екудеро, Холтби, Хурадо, Дракслер, Нойщадер, Фарфан, Пуки

МИЛАН: Амелия, Де Чилио, Бонера, Ачерби, Месба, Фламини, Амброзини, Емануелсон, Боатенг, Робиньо, Ел Шаарави (Йепес, Траоре, Вилкор, Ганц, Тайво, Валоти)