Холандия спечели за първи път в историята си европейската титла по футбол за юноши до 17 г. след победа с 5:2 над Германия на финала в Нови Сад.

Немците на два пъти повеждаха в резултата чрез Самед Йесил и Окан Айдън, но “лалетата” изравняваха с попадения на Тони Триндаде де Вилхена.

Тимът на Алберт Стуйвенберг направи много силно второ полувреме. Мемфис Депай вкара в 46-ата минута, а шест минути по-късно и Терънс Конголо се разписа. Кайл Ебесилио отбеляза пети гол за Холандия три минути преди края.

С този успех “лалетата” не само взеха първата си европейска титла в тази възрастова група, но си отмъстиха на Германия за финала през 2009 г., когато немците се наложиха с 2:1 след продължения./БЛИЦ