Холандия и Белгия се развихриха и отбелязаха общо 15 гола в своите двубои то световните квалификации. "Лалетата" нанизаха 7 попадения на Гибралтар, докато "Червените дяволи" отнесоха с 8:0 Беларус.

Тимът на Франк де Бур отбеляза само един гол първото полувреме, който бе дело на Стивън Бергвайн. След почивката обаче домакините инкасираха още шест попадения във вратата си. Люк де Йонг, Мемфис Депай, Джорджино Вайналдум, Дониел Мален, Ван де Беек и отново Депай бяяха точни за Холандия.

Така тимът от Ниската земя постигна втори успех в група "G" от 3 мача, след като започнаха с поражение 2:4 от Турция преди да надвият Латвия с 2:0.

Белгия не пощади Беларус и вкара по 4 гола в двете полувремена. Мичи Батшуай, Ханс Ванакен, Леандро Тросард и Жереми Доку бяха точни преди почивката, а след нея Тросард и Ванакен вкараха по още веднъж. Сред голмайсторите се записаха също така Денис Прат и Кристиан Бентеке.

Белгия е лидер в Група "Е" със 7 точки, докато Беларус е на предпоследното с 3.