Холандия и Япония направиха равенство 2:2 в контролна среща, играна в Генк между два отбора, които ще участват на световното първенство в Бразилия през следващото лято.

Рафаел ван дер Ваарт даде аванс на „лалетата“ в 13-ата минута, когато наказа грешка на защитата на „самураите“. В 39-ата минута Ариен Робен изравни.

Минута преди края на първото полувреме нападателят на Кашима Антлърс Юя Осако върна едно попадение. Това беше първи гол, който Япония вкарва във вратата на Холандия в мачовете между двата тима.

През втората част азиатците имаха предимство на терена и в 60-ата минута стигнаха до изравнително попадение чрез Кейсуке Хонда. Само добрите изяви на вратаря Яспер Силесен предотвратиха нов гол във вратата на Холандия.