Националният отбор на Холандия победи с 3:1 Австрия в контролна среща, играна в Айндховен. Головете за домакините бяха дело на Уесли Снайдер в 26-ата, Клаас-Ян Хунтелаар в 48-ата и Дирк Каут в 70-ата минута от дузпа, а за гостите точен бе Марко Арнаутович в 85-ата минута също от дузпа.

В първите минути домакините създадоха няколко положения за гол, но Клаас-Ян Хунтелаар пропусна чудесна възможност останал очи в очи с вратаря на съперника. В 26-ата минута Уесли Снайдер със страхотен шут от воле разстреля вратаря на Австрия за 1:0

В 45-ата минута Шаймер от състава на Австрия пропусна страхотна възможност, след като от близо стреля над вратата.

Холандия обаче набързо нанесе втори удар в началото на второто полувреме. В 48-ата минута Хунтелаар получи чудесно центриране от ляво и от близо с глава прати топката за втори път във вратата на Юрген Махо. В 70-ата минута Дирк Каут оформи класическото 3:0 с точен удар от дузпа. Почетният гол за гостите падна също от дузпа, реализирана от Арнаутович в 85-ата минута./БЛИЦ