Холандия спечели категорично с 3:0 при визитата си на Румъния в приятелска среща, която бе и последна за Дик Адвокаат начело на „лалетата”. Защитникът на Лудогорец Козмин Моци игра цял мач за домакините, а нападателят на българския шампион Клаудиу Кешеру остана резерва.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивката „оранжевите” реализираха три безответни попадения. Мемфис Депай (47) с глава, Райън Бабел (56) и Люк де Йонг (81) се разписаха след центрирания на Стивън Бергхуйс.

В друга контрола Словакия излъга у дома Норвегия с 1:0. Единственият и победен гол за домакините реализира Станислав Лоботка (90+3) в последните секунди на мача в Търнава.

Унгария пък надви Коста Рика също с 1:0 в Будапеща. Голът за „маджарите” реализира Неманя Николич (37) след асистенция на Уграй.