Холандия обърна и разби Германия с 4:1 в първата и за двата тима среща от група „B” на европейското първенство по футбол до 19 години в Грузия. По-рано през деня България отстъпи на Англия с 0:2 в другата среща от тази група.

Германците поведоха на стадион „Давит Петриашвилис Сакелобис” в Тбилиси с попадение на халфа Аймен Баркок (46) от Айнтрахт (Франкфурт), след като през първата част съперниците не успяха да си вкарат гол. Последва обаче хеттрик на нападателя Жоел Пирое (49, 65, 79) от втория тим на ПСВ Айндховен за пълния обрат в мача. В добавеното време пък нападателят Джей-Рой Грот (90+1) от НЕК Ниймеген оформи крайния резултат.

Във втория кръг „лалетата” играят срещу Англия в четвъртък от 16:30 часа българско време, а България излиза срещу Германия от 19:00 часа същия ден.