Националният отбор на Холандия запази шансове за класиране на плейоф за Евро 2016. "Лалетата" надделяха с 2:1 при гостуването на Казахстан в мач от Група "А" на квалификациите. Резултатът беше откирт от Жоржиньо Вайналдум в 33-ата минута, в 50-ата Уесли Снайдер удвои, а в 6-ата минута на добавеното време домакините стигнаха до почетно попадение. Точен за 1:2 бе Исамблек Куат.

След успеха селекцията на Дани Блинд събра 13 точки и поне временно холандците изпревариха Турция в борбата за третата позиция. Южните ни съседи са с 12 точки, но по-късно тази вечер гостуват на Чехия, които вече си осигуриха квота за Франция. Лидер с 20 точки е Исландия, който днес направи 2:2 с Латвия.

Група "А"

Исландия - Латвия  2:2
1:0 Колбейн Сигторсон (5), 2:0 Гилфи Ситторсон (27), 2:1 Александър Кауна (49), 2:2 Валерис Сабала (68)

Казахстан - Холандия  1:2
0:1 Жоржиньо Вайналдум (33), 0:2 Уесли Снайдер (50), 1:2 Исамблек Куат (90+6)