Холандия смаза Латвия с 6:0 в мач от Група "А" на европейските квалификации. Лошата новина за селекционера на "лалетата" Гуус Хидинк обаче е травмата в коляното, която получи Дейли Блинд. Защитникът на Манчестър Юнайтед се контузи и беше заменен още в 20-ата минута от Джорди Класи.

Домакините започнаха силно и още във 2-ата минута Мемфис Депай удари гредата, а 4 по-късно Робин ван Перси откри резултата, след като засече с глава центриране на Ариен Робен за 1:0. После пък нападателят асистира на колегата си от Байерн (Мюнхен) за 2:0.Секунди преди почивката Клаас Ян Хунтелаар реши всичко, отклонявайки топката отблизо за 3:0. После Робен разтресе гредата, а в 82-ата минута се разписа още веднъж за 5:0. В 78-ата минута Джефри Брума реализира дебютното си попадение за националния тим, а в 89-ата минута Хунтелаар оформи разгрома. Нападателят на Шалке 04 вече има 38 гола за Холандия и изпревари Денис Бергкамп от третото място в класацията. Пред него са само Патрик Клуйверт (40) и Ван Перси (49).