Холандия постигна очаквана победа при гостуването си на Беларус и запази минимални шансове за второто място в Група "А" от световните квалификации. "Лалетата" се наложиха с 3:1 и изостават с 3 точки от Швеция преди прекия двубой помежду им в Амстердам идния вторник. Шведите обаче имат с цели 12 гола по-добра голова разлика, а именно тя е от решаващо значение за крайното класиране при равни точки.

Дейви Прьопер откри за Холандия преди почивката, но в 55-ата минута Максим Володко изравни. В края на двубоя Ариен Робен от дузпа и резервата Мемфис Депай осигуриха успеха на "оранжевите" на мача в Борисов.

БЕЛАРУС - ХОЛАНДИЯ 1:3
0:1 Дейви Прьопер (24), 1:1 Максим Володко (55), 1:2 Ариен Робен (84-дузпа), 1:3 Мемфис Депай (90)