Холандия победи като гост Македония с 2:1 в първия си мач от група 9 на квалификациите от зона Европа за Мондиал 2010 в ЮАР. След като успя да се наложи над Шотландия с 1:0 в събота, този път футболистите на Македония не съумяха да се противопоставят на “лалетата”, които са фаворити в групата. състава на Холандия. В 46-ата минута на мача в Скопие Джони Хейтинга извее Холандия напред в резултата, а Рафаел ван дер Ваарт удвои преднината на “лалетата” в 60-ата минута. Почетното попадение за македонците вкара Горан Пандев от дузпа в 78-ата минута.
В другия мач от тази група 9 Шотландия победи като гост Исландия с 2:1. Резултатът откри Бродхууд още в началото на мача, а Робсън покачи на 2:0 в 60-ата минута, преди Гудьонсен да вкара почетния гол за домакините в 80-ата минута.