Гол от фаул на Кейсуке Хонда донесе на ЦСКА (Москва) победата с 2:1 като гост на Севиля и по този начин руският тим се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Първият мач в Москва бе завършил 1:1.

Шест минути преди почивката Томаш Нецид даде аванс на руския тим след асистенция на Хонда, но само минута по-късно Дието Пероти изравни резултата.

В 55-ата минута Хонда стреля от фаул, а вратарят на Севиля Андрес Палоп не успя да улови топката, която се спря в мрежата му.

Треньорът на испанския тим Маноло Хименес хвърли в атака Алваро Негредо и Фредерик Кануте в помощ на Луиш Фабиано, но ЦСКА (Москва) успя да удържи финалния натиск на домакините./БЛИЦ

Севиля – ЦСКА (Москва) 1:2
(в първия мач 1:1)
0:1 Томаш Нецид (39), 1:1 Диего Пероти (40), 1:2 Кейсуке Хонда (55)

Севиля: 1.Андрес Палоп, 35.Мариус Станкевичус, 2.Федерико Фасио, 3.Ивица Драгутинович, 18.Фернандо Наваро (74-6.Адриано), 7.Хесус Навас, 8.Дидие Зокора, 11.Ренато (71-19.Алваро Негредо), 25.Диего Пероти, 16.Диего Капел (46-12.Фредерик Кануте), 10.Луиш Фабиано

ЦСКА (Москва): 35.Игор Акинфеев, 24.Васили Березуцкий, 4.Сергей Игнашевич, 6.Алексей Березуцкий, 42.Георги Шченников, 2.Дейвидас Шемберас, 22.Евгени Алдонин, 18.Кейсуке Хонда (82-25.Елвир Рахимич), 13.Марк Гонсалес (88-11.Павел Мамаев), 17.Милош Красич (72-15.Чиди Одиа), 89.Томаш Нецид