Англия и Хондурас завършиха 0:0 в контрола, играна в Маями (САЩ). Селекционерът на “трите лъва” Рой Ходжсън пусна стартов състав, в който фигурираше Джо Харт, в защита действаха Глен Джонсън, Гари Кейхил, Фил Ягиелка и Лейтън Бейнс. Съотборниците в Ливърпул Стивън Джерард и Джордан Хендерсън си партнираха в средата на терена с Адам Лалана, а в предни позиции стартираха Дани Уелбек, Даниел Стъридж и Уейн Рууни. След почивката се появиха ветеранът Лампард (мач №105 за националния тим), новото попълнение на Ливърпул Ламбърт, Баркли, Уилшър и вратарят Фостър.

От 66-ата минута символичните гости играха с човек по-малко. Второ жълт картон получи защитникът Брайън Бекелес. Той удари без топка Рос Баркли. Въпреки това тимът на треньора Луис Суарес удържа ремито.

Мачът беше прекратен за 40 минути през първото полувреме заради буря със светкавици и гръмотевици, а вечерта ще бъде запомнена като подвластна на природните стихии, след като малко по-рано Белгия и Тунис също спряха мача помежду си за около 40 минути заради градушка в Брюксел. Дейвид Бекъм изгледа срещата от ложите.

Англия: Харт (75 - Фостър), Ягиелка, Джонсън, Бейнс, Кейхивл, Джерард (46 - Уилшър), Лалана, Хендерсън (83 - Лампард), Рууни (46 - Баркли), Стъридж, Уелбек (79 - Ламбърт)

Хондурас: Валадарес, Фигероа, Изагире (90+1 - Мартинес), Бернардес, Бекелес, В. Паласиос, Еспиноса (87 - Еспиноса), Гаридо (46 - Кларос), Чавес (61 - Наяр), Костли (69 - Делгадо), Бергсон (75 - Х. Паласиос)