Мексико допусна изненадваща домакинска загуба от Хондурас с 1:2 в световна квалификация от финалната група на Зона КОНКАКАФ (Северна и Централна Америка).

Срещата на стадион „Ацтека” започна много добре за домакините, след като още в самото начало Оскар Пералта (5) се възползва от пас на Джовани дос Сантос и ги изведе напред в резултата, който се запази такъв до края на първата част.

След почивката Джери Бенгстън (63) изравни, а малко след това Изагире изведе Карлос Костли (66), който оформи крайното 1:2.

Така „атцтеките” със своите 8 точки се свлякоха до четвърто място във временното класиране, а то дава право на участие в бараж срещу шампиона на Зона Океания Нова Зеландия. Хондурас събра 10 точки и се изкачи на третата позиция, осигуряваща директно класиране за Мондиал 2014 в Бразилия.