Георги Христов изигра силен мач за своя Тампа Бей Роудис, който победи с 3:2 след пълен обрат своя гост Форт Лодърдейл Страйкърс. Мачът бе от 7-ия кръг на Северно-американската сокър лига (НАСЛ). Българският нападател се отличи с асистенция и пропусната дузпа освен доброто си представяне в предни позиции.

Страйкърс поведоха в 19-ата минута чрез Марк Андерсън, а почти четвърт час след него Шон Чин удвои. В 41-ата обаче гостите останаха с човек по-малко, след като за само шест минути Карлос Саласар си изкара два жълти картона. Почти веднага след това Роудис бе близо да намали резултата.

Мат Хол повали Жоро Христов в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Бившият вратар на Айнтрахт (Франкфурт) Ока Николов хвана ъгъла и блокира шута на българския нападател. Секунди преди почивката обаче пловдивчанинът се реваншира с асистенция към Уили Хънт за 1:2. В 62-ата пък грешка в защита позволи на Антъни Уолъс да открадне топката и да възстанови равенството.

Победата за гостите от Сейнт Питърсбърг донесе Блейк Вагнер във втората минута на продължението на редовното време. Благодарение на нея Роудис вече има 9 точки на шестото място, с какъвто актив е и седмият Атланта Силвърбекс. Форт Лодърдейл е четвърти с 12. Едноличен лидер в лигата пък е Минесота Юнайтед с 16 т.

В сряда Тампа Бей играе срещу Орландо Сити в турнира Ю Ес Оупън къп.