Георги Христов игра цял мач за Тампа Бей Роудис при домакинската победа с 2:0 над Ню Йорк Космос в среща от Северно-американската сокър лига. Бившият нападател на пловдивските Марица и "Ботев" изработи и първото попадение в срещата.

След негов пас в 40-ата минута Кори Херцог откри резултата за радост на малко над 5-те хиляди зрители по трибуните. Авансът бе удвоен почти четвърт час преди края на редовното време, като точен бе Даруин Еспинал.

Христо игра силно и създаде още две голови ситуация, които обаче не бяха материализирани. За гостите пък цяла среща игра легендарният Раул.

С победата Роудис вече има 11 точки от 11 мача в есенното класиране. В генералното подреждане тимът е четвърти с 30 т. от 21 срещи. Космос е съответно втори с 19 т. от 11 срещи и първи общото класиране с 39 т. от 21 кръга.