Аустрия (Виена) почти си осигури участие в груповата фаза на Шампионската лига след победа с 2:0 като гост на Динамо (Загреб).

Така австрийкият първенец направи сериозна крачка към класирането за следващия етап, докато за хърватите ще бъде изключително трудно да наваксат два гола пасив за реванша след седмица.

След нулева първа част гостите поведоха в 68-ата минута, когато Марин Леовац, който е от босненски произход, откри резултата в полза на Аустрия.

Три минути по-късно Анте Рукавина влезе в игра, но получи директен червен картон само 10 секунди след появата си на терена. Това бе използвано перфектно от гостите, които удвоиха в 75-ата минута чрез Марко Станкович.

В срещата между Стяуа и Легия (Варшава) пък не бе излъчен победител. Мачът в Букурещ завърши 1:1, като домакините откриха в 34-ата минута чрез Пиовакари, но Косечки в 53-ата изравни. Така всичко ще се реши в реванша в Полша следващата седмица.