Аржентина победи Хърватия с 2:1 в един от най-интересните контролни мачове, играни в сряда вечер в Европа. Сблъсъкът се игра на стадион "Ъптън Парк" в Лондон.

Зрителите наблюдаваха интересен двубой, изпълнен с голови положения. Както е известно, хърватите са съперници на България в европейските квалификации. Селекционерът им Нико Ковач започна с доста експериментален състав без звездите Марио Манджукич, Лука Модрич, Дарио Сърна и Иван Ракитич. Вместо тях излязоха няколко футболисти от хърватското първенство. Ковач даде почивка на лидерите си с оглед предстоящата решителна квалификация срещу Италия.

Въпреки кадровите промени „шахматистите” започнаха агресивно и поведоха още в 11-ата минута. Разписа се звездата на Риека Анас Шарбини, след като овладя отличен пас на Матео Ковачич и разстреля стража на аржентинците Серхио Ромеро за 0:1.

Защитникът Кристиан Ансалди (Атлетико Мадрид) изравни с първия си гол за националния отбор. Той опита далечен шут, топката рикошира в тяло на Агуеро и изненада Калинич – 1:1. При ситуацията останаха съмнения за игра с ръка на Кун. Фатална за хърватите се оказа 56-ата минута. Тогава Лео Меси изведе в коридор Агуеро, звездата на Манчестър Сити излезе сам срещу вратаря, който го повали в наказателното поле – дузпа! Зад топката застана Меси, който хладнокръвно донесе победата на Аржентина с 2:1 с шута си от бялата точка.

АРЖЕНТИНА-ХЪРВАТИЯ 2:1
0:1 Шарбини (11), 1:1 Ансалди (49), 2:1 Меси (57-дузпа)

АРЖЕНТИНА: Ромеро, Сабалета, Верхини, Фацио, Ансалди (77 – Силва), Енцо Перес, Масчерано, Банега (71 – Перейра), Ди Мария (77 – Ламела), Меси, Агуеро (62 – Тевес)
ХЪРВАТИЯ: Калинич (89 – Варгич), Леовац, Йедевай, Лескович (84 – Митрович), Връшалко, Антолич, Милич (71 – Томечак), Шарбини (65 – Яяло), Бадел, Чоп (84 – Рог), Ковачич (46 – Халилович)